Marek ‚Goły’ Gałkiewicz

CEO Projekt X i główny skipper

Żeglarz od 1983 roku. Od 2001 roku – żeglarz zawodowy.
Członek Kadry Narodowej Juniorów (klasa 470 – sternik… Tomasz Chamera ? ), Mistrz Polski Seniorów (z Adamem Skomskim) w klasie Tornado i kategorii Multi Open.
Członek stałej załogi m.in.  Łódki Bols (Maxi ’80), Łódki Sport (SuperMaxi ’93), Shore Operation Manager (preparator) i co-skipper Projektu Allianz.pl (Mini Transat – z Jarkiem Kaczorowskim – Nagroda Rejs Roku).
Od zawsze zajmujący się przygotowaniem technicznym łódek regatowych, na jachtach wielozałogowych zwykle obejmujący funkcję Boat Engineer/Technician lub Boat Captain.
Specjalizacja: „hi-tech” , konwersja jachtów turystycznych na regatowe.
„Parę” mil żeglugi oceanicznej w trymie regatowym  za pasem.
Organizator (7 x) i Komandor regat Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej, Star Polish Open (3 x) i Star Eastern Hemisphere Championship.
Uczestnik 3 kampanii Olimpijskich (Londyn 2012, Rio 2016 – Igrzyska i Paraolimpiada), jako odpowiednio Trener techniczny załogi Kusznierewicz / Życki oraz Główny Trener Techniczny PZŻ.

Trener, żeglarz, konstruktor i technik.
Dumny członek Yacht Klubu ‚Stal’ Gdynia i nieformalnej organizacji IBNA.

Miłośnik analogu i sprzętu Hi-Fi Vintage Audio (Akai).

Mąż Justyny i ojciec dwóch dorastających córek. Posiadacz dwóch kotów.

 

Darek Pękala

Project Manager

 

Eugeniusz ‚Genek’ Ginter

Żeglarz i projektant jachtów, przeważnie regatowych. Jeden z założycieli klasy Micro w Polsce (członek pierwszego zarządu). Zawodnicy na jego łódkach Micro L’Arte jedenaście razy zdobywali tytuł Mistrza Świata. Pierwszy i jak na razie jedyny polski projektant i budowniczy całkowicie polskiego jachtu Mini, który uczestniczył i ukończył regaty Minitransat.

Entuzjasta i utytułowany uczestnik regat morskich. Wykładowca na Wydziale Techniki Morskiej i Transportu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Zakładzie Projektowania Jachtów i Statków.

 

Monika Bronicka

PR Officer

Żeglarka, dwukrotna olimpijka (Sydney 2000 i Ateny 2004), podróżniczka, właścicielka Mariny Białe Żagle oraz zawodowo rzeczoznawca majątkowy. Autorka wielu tekstów żeglarskich publikowanych na łamach popularnych magazynów i portali o tematyce wodnej. W bieżącym roku zadebiutuje książką przygodową dla dzieci „Przygoda na rafie”. Swoje 20-letnie doświadczenie regatowe uzupełniła doświadczeniem morskim. Wraz z partnerem odbyła wiele rejsów po Wielkiej Rafie Koralowej, opłynęła Wyspy Salomona, a na Wyspach Trobrianda wmurowali tablicę pamiątkową Muzeum Narodowego w hołdzie Bronisławowi Malinowskiemu. Za ten rejs zostali uhonorowani przez prezydenta RP. W 2016 roku spędzili na morzu pół roku z trójką dzieci na pokładzie. Moniki dewiza to: każdy problem da się rozwiązać .

 

RCconfig – Webmastering

Top